Straipsniai

Kodėl verta rinkti 3PL logistiką?

Logistikos, ypač jei ji tarptautinė, procesą sudaro daug skirtingų etapų. Retai kuri logistikos įmonė visą transportavimo eigą koordinuoja ir vykdo pati. Dažniausiai kuri nors logistikos proceso dalis (sandėliavimas, transportavimas ar kt.) patikimas kitai įmonei. Tokią logistiką vadiname 3PL logistika. Kodėl verta rinktis šį logistikos modelį? Panagrinėkime.

  • Ekonomiška

Logistikos padalinio įrengimas ir išlaikymas be abejo labai brangus. Sprendimas statytis padalinį, įrengti jį, samdyti specialistus reikalauja didelių investicijų, kurios nėra priimtinos, ypač jei nebus poreikio naudotis logistikos padaliniu visą laiką. Logistikos procesą patikėjus trečiajai šaliai – kitai įmonei, visų šių išlaidų išvengiama. Daugiau informacijos apie šias paslaugas gausite susisiekę su logistikos ir ekspedijavimo įmonėmis.

  • Patikima

Jei jūsų įmonės veikla tiesiogiai nesusijusi su logistika, savarankiškas krovinių pervežimas ar sandėliavimas sukels nemažai rūpesčių. Už tai atsakingiems darbuotojams reikės rūpintis daugybe procesų, o vadovui paskirstyti kompetencijas ir atsakomybes. Naudojantis 3PL logistika, šiuos darbus atlieka patirtį turinčios įmonės, tad ne tik išvengiama visų su logistika susijusių rūpesčių, bet ir procesai vyksta sklandžiai, be klaidų ir trikdžių.

  • Tikslinga

Geriausi verslo rezultatai pasiekiami tuomet, kai visi veiksmai vykdomi tikslingai, kiekvienos užduoties vykdytojas žino savo pareigas ir atsakomybes. Tai dar viena priežastis, kodėl naudingiau ne patiems bandyti vykdyti papildomas, tiesiogiai su veikla nesusijusias užduotis, bet kreiptis į šios srities specialistus.

Dėl šių privalumų dauguma įmonių, kuriose logistika yra tik tarpinė grandis tarp procesų, ją vykdo būtent 3PL logistikos principu. Šias paslaugas teikiančios įmonės gali pasiūlyti lanksčius ir patrauklius paslaugų planus, dėl kurių joms patikimi procesai būna ne tik atliekami atsakingai, bet ir ekonomiškai naudingi.