Straipsniai

Kada yra reikalingas fekalinis vandens siurblys


Fekalinio vandens siurblio pasirinkimas yra rimtas dalykas, reikalaujantis išsiaiškinti visus atskiros sistemos niuansus. Dažnai tenka pasikonsultuoti su specialistu, kuris gali įvertinti visas realias produkto pasirinkimo sąlygas. Juk pirkiniu planuojama pasinaudoti ne vieną dieną ir net metus. 

 Visi mechanizmai skiriasi dizaino galimybėmis, funkcionalumu, kitais parametrais, gamintoju, tačiau pasirenkant mechanizmą, pirmiausia verta įvertinti nuotekų su kuriomis siurblys turės dirbti, sudėtį.

Fekalinio siurblio paskirtis
Fekalinis siurblys skirtas siurbti klampias ir tankias skystas mases, kuriose yra skirtingo skersmens kietų frakcijų. Dirbant su labai šiurkščiomis frakcijomis, naudojami tie modeliai, kurių konstrukcijoje yra smulkintuvas. Šie įrenginiai naudojami pramoniniu mastu siurbiant nuotekas iš drenažo sistemų, taip pat žemės ūkyje.

Pagal taikymo sritį šiuos prietaisus galima suskirstyti į dvi grupes:

buitinius ir pramoninius.
Pagal vietą jie yra suskirstyti į tris grupes:

  • panardinamas;
  • pusiau panardinamas;
  • paviršiniai.

Panardinamas siurblys
Povandeninis siurblys naudojamas siurbti vandenį iš rūsių, kasyklų ir kitų rezervuarų. Jo veikimo principas yra tas, kad jis visiškai panardinamas į pumpuojamą skystį. Siurbimas vyksta per įrenginio apačią, Pagrindinis panardinamojo fekalinio siurblio uždavinys yra išsiurbti labai nešvarų vandenį, išmatas ir nuotekas, kuriose yra didelių frakcijų ir ilgų pluoštų. 

Pusiau panardinamas siurblys
Jis panardinamas į vandenį tik iki pusės, kai siurblys yra panardintas po vandeniu, o variklis išimamas ir pritvirtinamas ant plūdės. Pusiau panardinami modeliai turi galingą variklį ir gerai apgalvotą aušinimo sistemą.Tokie prietaisai padeda sėkmingai pašalinti skystą dumblą, susikaupusį vandens telkinių dugne, ir teršalus, tokius kaip mazutas ar alyva. Jis taip pat sėkmingai siurbia išmatas ir nuotekas, kurių frakcijos skersmuo yra iki 15 mm.

Paviršinis siurblys
Paviršiniai siurbliai, skirti siurbti nuotekas, jie montuojami ant kietos sausos platformos, o tik įleidimo žarna panardinama į skystį.Kietųjų frakcijų, kurias šis siurblys gali praleisti, skersmuo yra ne didesnis kaip 5 mm. Priklausomai nuo įrangos, išorinis siurblys gali veikti tiek automatiškai, tiek rankiniu būdu.