Straipsniai

Stalai biuruose, į ką atsižvelgti renkantis?

Renkantis stalus biurui, reikia atsižvelgti į tai, kokio tipo biuras, ar projektuojama visa darbo zona vienu metu, ar reikalinga pritaikyti papildomus sprendimus plėtrai. Šiandien labai populiaru, kad  baldų išdėstymu biuro erdvėse rūpinasi šios srities profesionalai. Jie neįtikėtinai greitai ir labai optimaliai sugeba sudėlioti visus reikalingus baldus į savo vietas. Tačiau pasitelktidizainerius turi galimybęanaiptol ne visi. Tokiu atveju, geriausia kreiptis į pačius baldų gamintojus, kurie neretai turi labai gerų patarimų.

Neretai rekomenduojama ieškoti ne visai standartinių, šiuolaikinių sprendimų, kurie suteikia patogumo ir dinamikos. Vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos akcentuoja šios srities žinovai – tai darbuotojų poreikių patenkinimas ir bendras biuro atmosferos kūrimas. Žinoma, svarbu ir tai, kad stalai būtų kokybiški, komfortiški. Idealu, jeigu esant poreikiui, jie būtų pritaikomi individualiems darbuotojų poreikiams. Tam verta apmąstyti ne tik pačių stalų dydį, dizainą, bet ir jų ergonomiškumą.

Be to, dirbant kolektyve, reikia neužmiršti, kad gali tekti spręsti privatumo ar tam tikrus darbinio šurmulio klausimus. Todėl rekomenduojama, jog stalai turėtų sieneles, leidžiančias sukurti šiokią tokią vizualinę bei akustinę priedangą. Taipogi, ne mažiau svarbu tinkamai apgalvoti asmeninių daiktų ir darbo dokumentų laikymo klausimą. Tam tobulai tinka įvairios spintelės prie darbo stalo ar komodos, spintos, komponuojamos šalia darbo vietos.

Priklausomai nuo to, koks yra vieno ar kito darbuotojodarbo pobūdis, atitinkamai pritaikyti labiausiai jų poreikius atitinkančius darbo stalus. Kita vertus, svarbu, kad bendra baldų išdėstymo konfigūracija būtų patogi ir lanksti, nesukelianti diskomforto bendrauti ar poreikiui esant, pasiekti kolegas. Tai itin svarbu produktyviam komandiniam darbui ir patogiam bendradarbiavimui, keitimuisi informacija darbo metu. Apie galimus sprendimus daugiau rasite čia.