12 ženklu
Bendri

Kinų horoskopas

Šiandien kiekvienas daugiau ar mažiau žino ar bent yra girdėjęs apie kinų horoskopą, kurio pagrindas – dvylika gyvūnų. Kiekvienas gyvūnas paeiliui globoja metus ir apdovanoja tais metais gimusį žmogų unikaliomis savybėmis ir charakteriu.

Gyvūnai kinų horoskope ir jų sąsaja su Mėnulio kalendoriumi atsirado apie 2690 m. pr. Kr., valdant legendiniam „Geltonajam imperatoriui“ Huángdì. Deja, rašytinių dokumentų, aiškinančių kinų horoskopo kilmę, neišliko. Tai yra laikotarpis, kai Kinijoje plito budizmas, todėl nenuostabu, kad metų priskyrimas globoti gyvūnams aiškinamas legenda: pasakojama, kad Buda, prieš palikdamas žemiškąjį pasaulį, sukvietė visus pasaulio gyvūnus. Tačiau atsisveikinti atėjo tik 12 gyvūnų. Kiekvienam iš jų – žiurkei, jaučiui, tigrui, zuikiui, drakonui, gyvatei, arkliui, ožkai, beždžionei, gaidžiui, šuniui ir kiaulei,- buvo paskirta valdyti po vienerius metus, tokia eilės tvarka, kokia gyvūnai atėjo pas Budą. Legenda aiškina, kaip susidarė būtent tokia eilės tvarka. Kelionės į Kiniją pabaigoje reikėjo perbristi upę. Žiurkė, nenorėdama mirkti šaltame vandenyje, paprašė jaučio ją pernešti ant nugaros. Pasiekus krantą, žiurkė nušoko ir aplenkusi jautį, atbėgo pirmoji. Beždžionė liko devintoji todėl, kad įbrido į upę tik tada, kai įsitikino, kad vandenyje negresia pavojus. Gaidys atėjo tik dešimtas, nes užgaišo dalindamas savo didelei šeimai nurodymus, kaip tvarkytis, kol jo nebus namie. Šuo atbėjo po gaidžio, nes prieš tai turėjo atlikti daugybę kitų reikalų. Paskutinė atėjo kiaulė – ji nemėgsta skubėti.

Dvylika gyvūnų kinų horoskope yra suskirstyti į keturias triadas.

Pirmajai triadai priklauso Žiurkė, Drakonas ir Beždžionė. Jie yra energingi ir veiklūs. Gali būti nepaprastai geraširdiški arba labai pikti. Vidurio nėra: arba – arba.

Kiekvienas gyvūnas turi ir savo charakterį.

 • Žiurkė – išradingas, bet įkyriai landus gyvūnas, mėgstantis viską tempti į savo urvą, turintis stiprų savisaugos instinktą ir gerą “uoslę”. Žiurkės simbolio žmonės gali būti geri kritikai, jie yra objektyvūs, teisingi. Savo tikslus dažniausiai pavyksta pasiekti protu ir diplomatija. Stengiasi būti taupūs. Dosnūs yra tik tiems, kuriuos tikrai myli.
 • Drakonas – tarp žemės ir dangaus skrajojanti būtybė, kaupianti savyje ugnies ir žaibo energiją. Drakonas mėgsta keliones neįprastais takais, o kasdienybės pasaulis jo nedomina. Šio simbolio žmonės yra aktyvūs, atviri, nesugebantys veidmainiauti ir meluoti, tačiau dėl šios priežasties jiems gali trūkti taktiškumo. Tai entuziastai, nuolat užsidegantys naujomis idėjomis, reiklūs patys sau, ir kitiems.
 • Beždžionė – nenuilstanti išdaigininkė, mėgstanti juokauti, pasakoti istorijas, nepakenčianti monotonijos, be to visada galinti pasikliauti savo gudrumu: iš kiekvienos sunkios situacijos ji visuomet randa išeitį. Šio ženklo žmonės gudrūs, apsukrūs, greitai mokosi. Turi puikią atmintį. Išradingi, gebantys spręsti problemas stebėtinai greitai. Tačiau neretai meta pradėtą darbą nepabaigę. Vertina aktyvų gyvenimo tempą. Nemėgsta būti priklausomi – jiems nieko prievarta neįsiūlysi.

Antroji triada: Jautis, Gyvatė, Gaidys. Sėkmę jie pasiekia nelengvu darbu, atkaklumu, nuolatinėmis pastangomis. Jų darbštumas pagirtinas, o gebėjimas planuoti savo veiklą tiesiog žavi.

 • Jautis tvirtai ir užtikrintai žengia per gyvenimą. Netikėtumų nemėgsta, eina savo vaga ir kaip išgalėdamas gina savo gyvenimą nuo permainų. Šio ženklo žmonės gali ištverti visus sunkumus. Jie išdidūs, gerbiami kitų, keliantys pasitikėjimą, ištikimi. Vertina ir saugo tai, ką pasiekė, uždirbo.
 • Gyvatės pas mus nelabai mėgstamos, tačiau Kinijoje yra kitaip. Kinijoje gyvatė – grožio bei išminties simbolis. Žmonės, gimusieji Gyvatės metais, laikomi tikrais išminčiais. Jie gražūs, elegantiški, turintys meninį skonį, puikią intuiciją. Yra reiklūs kitiems, vertina pinigus, mėgsta komfortą.
 • Gaidys – tai kovos, jaunystės, išdidumo, vilties simbolis. Jame slypi nesuskaičiuojami talentai, apie kuriuos Gaidys nesidrovėdamas praneša kitiems. Šio ženklo žmonės visada kalba tai, ką galvoja, be užuolankų. Jų atvirumas priimtinas ne visiems. Gimusieji Gaidžio metais mėgsta išsiskirti išvaizda. Žavisi rizika, gali būti neprotingai drąsūs.

Trečioji triada: Tigras, Arklys ir Šuo. Jiems puikiai sekasi bendrauti, įtikinėti žmones. Kiekvienas iš jų turi daugybę pažįstamų, nors iš tikrųjų jiems labiausiai reikia vieno vienintelio žmogaus.

 • Tigras simbolizuoja stiprybę, drąsą ir ryžtą. Tai kovotojas, visuomet pasiruošęs pulti. Tigrai mėgaujasi, būdami įvykių centre, jiems patinka dėmesys. Šio ženklo žmonės mėgsta valdyti kitus, rizikuoti. Jie aktyvūs revoliucionieriai, kovotojai, galintys pasiaukoti dėl jiems svarbaus dalyko.
 • Arklys – vienas iš temperamentingiausių, greičiausių iš visų ženklų, visuomet ieškantis naujų įspūdžių, mylintis laisvę, visų mėgstamas dėl savo linksmo būdo. Šio ženklo žmonės mėgsta teatrą, vakarėlius, pokylius, sporto varžybas. Jie ir patys mėgsta sportuoti. Neištveria monotonijos, yra nekantrūs.
 • Šuo simbolizuoja ištikimybę. Po šiuo ženklu gimęs žmogus yra ištikimas, teisingas, pasiruošęs padėti bėdoje. Jis labai vertina padorumą, teisingumą. Gerai jaučiasi tarp savų, nemėgsta žmonių minios. Nemėgsta dalintis savo išgyvenimais. Neretai tampa cinikais ir pesimistais.

Ketvirtoji triada: Zuikis, Ožka ir Kiaulė. Juos vienija gražaus gyvenimo siekis, išvystytas grožio pojūtis, kūrybiškumas.

 • Zuikis – taikingumo, atsargumo, geros nuotaikos simbolis. Šio ženklo žmonės sunkiai susidraugauja su kitais, labiau linkę pasikliauti patys savimi. Prieš ko nors imdamiesi, iš anksto gerai apgalvoja galimas pasekmes. Puikiai dirba darbą, kuris reikalauja diplomatijos, atidumo, įžvalgumo.
 • Ožka – bandos gyvulys, viena ji būti nemėgsta. Ožka labai prisirišusi prie savo šeimos ir draugų, visada padeda tiems, kam reikia pagalbos. Šio simbolio žmonės labai nuoširdūs, elegantiški, artistiški, linkę į mistiką. Tačiau neretai yra nepatenkinti savo likimu, o kaprizais gali išvesti kitus iš kantrybės.
 • Kiaulė simbolizuoja kantrybę ir geraširdiškumą. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gruboka, nes vidinės vertybės jai svarbesnės už išdailintą išvaizdą ar manieras. Kiaulės metais gimusieji žmonės yra linkę padėti, dalintis. Jais galima pasitikėti. Nors intelektualūs ir protingi, gana dažnai elgiasi naiviai ir patikliai.

Pagal kinų horoskopą, metai pereina kito gyvūno valdžion pagal Mėnulio kalendorių. Naujieji metai prasideda stojus antrajam jaunam Mėnuliui po saulėgrįžos (gruodžio 22-osios). Todėl žmogus, gimęs sausio mėnesį ar vasario pradžioje, turės ankstesniojo gyvūno charakterį.