Simboliai

Velykų dienos burtai

Ką daryti, jog po Velykų širdį pamalonintų naujai užgimusi meilė, papilnėtų piniginė ar suderėtų sodas? Tereikia lašelio Velykinių burtų! Velykos ypatinga pavasario šventė. Tad natūralu, jog aplink ją susipynę, susiraizgę ir įvairūs mitai, burtai ar prietarai. Kokie? Pasidalinsime ir su jumis.

Gamtos ženklai

Jei Velykų dieną jauna, netekėjusi mergina išgirsta gegutę kukuojant, reiškia, jog ji šiais metais ištekės. Tuo tarpu, jei kukavimą išgirsta ištekėjusi moteris – laukia šeimos pagausėjimas.

Jei per Velykas išgirsite genio kalenimą – netrukus persikelsite į naujus namus.

Jei ant palangės nutupė paukštis – visi metai bus turtingi.

Jei šeštadienį prieš Velykas saulėlydis spalvingas ir gražus, tikėkitės vėsios ir lietingos vasaros. Jei šeštadienio dangus debesuotas ir saulėlydžio beveik nematyti – vasara bus saulėta ir šilta.

Jei naktį iš šeštadienio į Velykų sekmadienį dangų puošia žvaigždės bei matosi mėnulis – tais metais laukia geras derlius.

Jei Velykų sekmadienis saulėtas ir giedras, tai reiškia, jog vasara bus karšta ir sausa. Tačiau jei lynos grybų lietus – vasara bus ir šilta, ir lietinga. O jei Velykų sekmadienį oras debesuotas, bet nelyja – vasara bus vėsi ir sausa.

Jei iki Velykų nutirpo visas sniegas – metai bus derlingi.

Jei pasirinktas margutis turi duobutę viršuje – laukia geri metai. Tuo tarpu jei duobutė šone ir neapvali – laukia negandos.

Ką daryti, kad…

Norint, kad ateinantys metai būtų turtingi, reikia sušelpti elgetą Velykų rytą.

Norint, kad vaikai augtų sveiki, pirmas maistas, kurį jie paragauja ryte turi būti bažnyčioje šventinta Velykų boba.

Norint susilaukti vaikų, prie Velykų stalo turi būti padėta papildoma lėkštutė su Velykine boba. Vakare pyrago trupiniai turi būti sulesinti paukščiams.

Norint, kad ateinantys metai būtų sėkmingi, per Velykas reikia pasisupti ant supynių.