Straipsniai

Motinos pieno nauda

Laimingiausia mama yra ta, kuri kūdikį gali žindyti savo pienu. Pieną veikia ne tik motinos mityba, guvenimo būdas. Pienas svarbus ir vaiko sveikatos būklei.

Kokia motinos pieno nauda kūdikiui­­­ ?

Kūdikiui motinos pienas yra maistingiausias ir naudingiausias maisto šaltinis, motinos piene yra vitaminų, maistinių medžiagų, antikūnių, kurie ypač reikalingi pirmaisiais kūdikio gyvenimo mėnesiais. Su ligomis kovojantys antikūniai saugo kūdikį nuo infekcijų, peršalimų, stiprina imunitetą.

Kokia motinos pieno nauda pačiai mamai ?

Maitinimas krūtimi naudingas ne tik kūdikiams, bet ir mamoms. Jis sustiprina motinos imuninę sistemą, apsaugo nuo daugelio ligų, mažina alergenų patekimą į organizmą. Žindančioms mamoms po gimdymo greičiau atsigauna organizmas ir greičiau susitraukia gimda.

Mamoms maitinant savo kūdikius atsiranda stiprus tarpusavio ryšys. Kūdikį laikydama prie krūtinės mama patiria švelnumą, meilę, kantrybę savo vaikui. Naujagimį reikia maitinti tada, kai jis alkanas, neramus. Rekomenduojama nesilaikyti žindymo nustatytomis valandomis. Mamoms svarbunnepamiršti dėvėti švarius rubus, bei dažnai plauti rankas. Mamos maitinamas kūdikis gaus patį vertingiausią maistą, jai nereikės vaikui atskirai ruošti maisto, nereikės plauti buteliukų. Taip maitinant galima ir sutaupyti šeimos biudžetą.

Ką reikia žinoti norint, kad pieno netrūktų ?

Mamoms pieno trūkumas gali pasireikšti nuo skirtingų faktorių: pav. stresas, skausmas, nuiovargis. Jeigu moteris randasi streso būsenoje, tai trukdo išsiskirti pieno tekėjimui žindymo pradžioje, tai veikia ir tolmesnį pieno gaminimasi. Taigi, kad mama pakankamai turėtų pieno turi susidoruoti su stresu. Šioje situacijoje reikalingas šeimos narių palaikymas ir supratingumas.