Straipsniai

Patalpų ventiliacijos sistemos – prabanga ar būtinybė?

Daugeliui patalpų vėdinimas yra opi problema, ypač tuomet, kai reikia išvėdinti nepageidaujamus kvapus, pavyzdžiui maitinimo įstaigose, kirpyklose, ugdymo įstaigose, biuro patalpose ar nuosavuose namuose. Svarbiausia yra rūpintis savo ir savo artimųjų sveikata ir gyvenimo kokybe, nes oras, kuriuo mes kvėpuojame ir gyvybiškai svarbus kiekvieną dieną.

Šią problemą nusprendus, kad patalpų ventiliacijos sistemos yra jums reikalingos, nes padės ne tik pagerinti oro kokybę jūsų patalpose, bet ir patys galėsite kontroliuoti ventiliavimo procesą automatiškai nustatę jums reikalingą režimą. Jei jums reikalinga reguliari oro ventiliacija, tuomet galima nusistatyti, kad sistema veiktų nuolat. O jei tai nėra būtina, tuomet reiktų pasirinkti pageidaujamą laiko intervalą, kuriam praėjus patalpų ventiliavimo sistema suveiktų automatiškai. Jūs galite patys pasirinkti jos valdymą pagal savo poreikius.

Įrenginėjant patalpų ventiliacijos sistemą, jūsų patalpose bus įrengiami oro pritekėjimo ir šalinimo ortakiai ir sumontuojamas vėdinimo įrenginys. Jo veikimo principas yra toks, kad šviežias oras iš lauko yra išvalomas ir tiekiamas į patalpas, o užterštas oras yra surenkamas ir šalinamas taip, kad nesusimaišytų su tiekiamu oru.

Patalpų ventiliavimo sistema yra nepamainoma esant drėgmei, pavyzdžiui, jei įsirenginėjate pirtį ar vonios kambarį, tai būtina ventiliuoti šias patalpas, kitaip rinksi vandens kondensatas ir sugadins interjerą ir patalpų sienas, kur lengvai gali atsirasti pelėsis, kurį vėliau bus labai sunku ir brangu išnaikinti. Ventiliacija puikiai pravers ir karštuoju metų laiku, nes padės sureguliuoti oro temperatūrą ir apsaugoti savo patalpas nuo perkaitimo.

Įsirenginėjant patalpų ventiliacijos sistemą, rekomenduojama pasitarti su šios srities specialistais ir ekspertais, kurie turi ne tik teorinių ir techninių žinių, bet turi nemažai sukaupę praktinės patirties, kuri leis rasti geriausią jūsų patalpoms tinkantį variantą.