Kiekvienas vairuotojas puikiai žino, kad padangas patariama keisti priklausomai nuo sezono. Reikėtų suprasti, kad žieminės padangos pagamintos iš minkštos gumos, kuri karštomis vasaros dienomis praktiškai netinka naudoti ant karšto asfalto. Jos tampa minkštos ir praranda savo savybes.
Daugelis gamybos įmonių šiandien gamina universalias padangas. Jas, anot gamintojo, galima eksploatuoti ištisus metus, tačiau tokios padangos, kuriose sujungtos vasarinių ir žieminių padangų savybės, savo užduotį atlieka daug blogiau nei sezoninės.
Vasarinės padangos labai skiriasi nuo žieminių sudėtimi, struktūra ir protektoriaus raštu. Vasarinės padangos turi didesnį sąlyčio su keliu plotą, o tai žymiai padidina sukibimą su bet kokio tipo kelio danga.
Vasarinių padangų protektorius yra šiek tiek mažesnis nei žieminių padangų. Tai daro juos stabilesnius, leidžia važiuoti greičiau ir taupo kurą. Mažas vasarinių padangų protektoriaus aukštis sumažina triukšmo lygį, o tai padidina važiavimo komfortą. Patartina savo automobiliui nesirinkti žemo profilio padangų, nebent turite sportinį automobilį. Dėl sumažinto protektoriaus aukščio padangos yra labiau pažeidžiamos.
Automobilių kokybiškos vasarinės padangos, skirtos šiltam sezonui, turi kietos gumos mišinį. Taip yra dėl aukštos temperatūros, kuri veikia gumą ir ją minkština. Gumos mišinio standumas yra būtinas, siekiant sumažinti padangų nusidėvėjimą. Tai taip pat pagerina vairavimo saugumą važiuojant dideliu greičiu. Automobilį lengviau vairuoti dideliu greičiu net ir lyjant.
Išmanančiam žmogui padangų šone nurodyta informacija gali daug pasakyti apie tai, ką reikia žinoti perkant ir naudojant padangas. Didžiausias skersmuo yra raidinis ir skaitmeninis kodas, atspindintis pradinę informaciją. Būtent iš jo galite nustatyti, ar šią padangą galima montuoti jūsų automobilyje. Iš techninių charakteristikų, į kurias turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį perkant vasarines padangas, svarbūs greičio indeksai ir apkrova. Paprastai jų reikia ieškoti kartu su matmenimis