Straipsniai

Kokie maisto papildai yra butini šuniui?

Jeigu šuo šeriamas gerai subalansuotų maistu, tuomet maisto papildų nereikia, ar šuniui reikalingi vitaminai turėtų nuspręsti veterinarijos gydytojas. Augintinių poreikiai yra įvairūs ir kiek jiems reika vitaminų, priklauso nuo amžiaus, dydžio, lyties, galimų sveikatos sutrikimų, nuo fizinio aktyvumo. Šunims reikalingi riebaluose tirpių vitaminų A, D, E, K, C ir B shop.greitojizirafa.lt Vitamino C  skirtingai nuo žmonių, gyvūnai neprivalo gauti su maistu, jo pakankamai gamina šunų organizmas. Kalcis ypač reikalingas šunims- tai statybinė medžiaga. Šeriant šunis pašaru, kuriuo sudėtyje yra kalcio, dažniausiai šio elemento užtenka, tačiau kai kurių veislių šunims reikalingi papildai su kalciu, jo trūkstant, organizmas skolinasi iš kaulų ir dantų, todėl kaulai retėja, gali lūžti, dantys pradeda trupėti.  Per didelio kalcio kiekis taip pat gali būti žalingas- kaulai gali per greitai sukaulėti, sąnariai tapti nelankstūs, todėl prieš duodant šiuos maisto maisto papildus reikėtų pasikonsultuoti su veterinarijos gydytoju.

Kaip pasirinkti maisto papildus šunų sąnariams?

Maisto papildai šunims pasirenkami siekiant gydyti sąnarių ligas ir kaip profilaktinė priemonė apsaugojant augintinį. Pirkdami maisto papildus, atkreipkite dėmesį į jų sudėtį, rinkites tuos, kurie sudėtyje turi daugiau negu kelis komponentus, atkreipkite dėmesį į maisto papildų galiojimo laiką, kilmės šalį. Augintinių fizinis aktyvumas ir subalansuota šunų mityba taip pat labai svarbus faktorius.

Kokios medžiagos turėtų būti kokybiškų maisto papildų sudėtyje?

Gliukozaminas – tai  natūrali šunų organizme sintetinta medžiaga, dalyvaujanti kremzlių, raisčių, sausgyslių ir sąnarių skysčio medžiagų gamyboje. Chondroitinas – stabdo  kremzlės ardančių medžiagų gamybą. Metilsulfonilmetanas yra natūralus sieros junginys, slopina uždegimo požymius, mažina skausmą, patinimą, taip pat padeda atkurti pažeisto sąnario struktūrą, stabdo kremzlinio audinio irimą. Omega -3 riebalų rugštys yra reikalingos širdžiai, inkstams, imuninei sistemai ir sąnariams. Vitaminai A ir E reikalingi palaikyti normaliai sąnarių struktūrai, mažinti sąnarių pažeidimus ir padėti jiems greičiau gyti. B grupės vitaminai yra svarbūs sąnarių atsinaujinimui, dažniausiai naudojamas visas B grupės vitaminų kompleksas.